Piec stalowy z płaszczem wodnym B MAX E o mocy 26kW

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 2 999,00 zł 2999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.04104
Producent: BLIST
Kod produktu: BL-003219

Opis

Kominek stalowy B MAX E o mocy 26kW

Opis pieca:

Wolnostojący piec kominkowy B MAX E z płaszczem wodny o mocy 26kW to niezwykle wydajny piec kominkowy. Piec ten jest w stanie ogrzać powierzchnię do 260m2. Największą zaletą pieca jest właśnie płaszcz wodny, czyli możliwość podłączenia do instalacji centralnego ogrzewania. Palenisko pieca wyposażone zostało w ruszt wodny, dzięki czemu przepływające bezpośrednio przez palenisko woda szybciej nagrzewa się i zwiększa osiągi pieca.


Dzięki przystosowaniu pieca do spalania węgla o niższej kaloryczności (np. węgiel brunatny), mamy możliwość stosowania różnego rodzaju opału: drewno, brykiety i węgiel. Wysoka sprawność pieca (80%) oraz system “dopalania spalin”, polegający na zastosowaniu specjalnego deflektora cofającego spaliny do komory spalania, powodują, że piec ten jest bardzo efektywnym źródłem ciepła. Zastosowana w piecach japońska szyba, żaroodporna szyba oraz system “czysta szyba” pozwalają cieszyć się “niezabrudzoną” wizją ognia. Dodatkowym atutem pieca jest funkcjonalny, wyjmowany popielnik ułatwiający czyszczenie komory spalania oraz pojemna półka pod paleniskiem np. na drewno.

Blist to jeden z wiodących producentów pieców i kominków w Europie. Wszystkie produkty tego producenta posiadają wymagane deklaracje i certyfikaty w tym certyfikat CE. Wszystkie produkty BLIST cechuje wysoka jakość, wytrzymałość, nowoczesny design i wysokie bezpieczeństwo.

Dane techniczne:

 • Moc nominalna: 24kW
 • Moc maksymalna: 26kW
 • Wymiary pieca (wys. x szer. x głęb.): 87 x 46,5 x 40cm
 • Średnica wylotu spalin: 150mm
 • Opał: drewno, węgiel niskokaloryczny
 • Waga: 140kg
 • Maksymalna długość polan: 45cm
 • Szyba (wys. x szer.): 29 x 26,5cm
 • Okres gwarancji: 2 lata
 • Króciec płaszcza wodnego: 5/4 CAL
 • Ruszt: wodny
 • Wyprowadzenia płaszcza wodnego: 5/4 CAL

BEZPIECZEŃSTWO I CERTYFIKATY

 

 • znak CE: TAK / zamieszczony na tabliczce znamionowej
 • zgodność z ECO Design 2022 (EKOPROJEKT): TAK
 • zgodność z BlmSchV2: TAK

 

FUNKCJONALNOŚĆ

 

 • system czysta szyba: TAK
 • deflektor spalin: TAK
 • regulacja szybkości spalania: TAK
 • regulowany szyber: TAK
 • wizja ognia: TAK - japońska szyba żaroodporna do 800°C
 • wyjmowany ruszt: żeliwny
 • wyjmowany popielnik: TAK
 • półka na drewno pod paleniskiem: TAK

WYMIARY

 

 • wymiary zewnętrzne 
  - szerokość: 465mm 
  - głębokość: 400mm 
  - wysokość: 870mm

 • wymiary paleniska 
  - szerokość: 270mm 
  - głębokość: 360mm 
  - wysokość: 200mm

 • wymiary opakowania 
  - szerokość: 340mm 
  - głębokość: 295mm 
  - wysokość: 870mm

 • wymiary szyby
  - szerokość: 290mm 
  - wysokość: 265mm

 • wymiary rusztu
  - szerokość: 400mm 
  - głębokość: 400mm
  - grubość:   40mm

 • wymiary drzwi
  - szerokość: 370mm 
  - wysokość: 280mm 

 • wymiary półki na drewno 
  - szerokość: 375mm 
  - głębokość: 400mm 
  - wysokość: 140mm

 SCHEMAT BUDOWY KOMINKA 

 1. Wylot spalin wyposażony w regulowany szyber, czyli przepustnicę. Służy ona do regulacji siły ciągu, co wpływa na zmianę wydajności kominka. Przy otwartym szybrze ciąg kominowy jest największy, powodując szybkie spalanie opału i zwiększając moc kominka, przy przymkniętym szybrze zmniejsza się ciąg kominowy i szybkość spalania. W swojej ofercie posiadamy wszystkie akcesoria do odprowadzania spalin.
 2. System “czysta szyba” - doprowadzenie powietrza do komory spalania poprzez otwory w drzwiczkach. Dzięki temu rozwiązaniu powietrze jest zasysane bezpośrednio na szybę powodując znaczne zmniejszenie zanieczyszczenia szyby podczas procesu spalania.
 3. Uszczelnione drzwiczki pieca - zamknięcie drzwiczek jest uszczelnione sznurem żaroodpornym dla zwiększenia bezpieczeństwa. Duże drzwi załadunkowe zapewniają bardzo łatwy załadunek nawet bardzo dużych polan drewna. 
 4. Antyoparzeniowa rączka ebonitowa z domknięciem to sprawdzone i dobre rozwiązanie zapewniające szybkie, bezpieczne i wygodne użytkowanie pieca. Zastosowany materiał (ebonit) jest bardzo trwały i odporny na działania wysokiej temperatury.
 5. Japońska szyba żaroodporna do 800°C - zapewnia bezpieczne korzystanie z pieca nawet przy bardzo wysokich temperaturach. Użycie wysokiej jakości szkła żaroodporego a także deflektora spalin zwiększającego temperaturę spalin, zmniejszają w znacznym stopniu brudzenie się szyby podczas procesu spalania - szyba dłużej pozostaje czysta.
 6. Deflektor - czyli tzw. „półka dymowa” umieszczona w górnej części pieca. Co daje deflektor spalin ? Przede wszystkim powoduje to, że ogrzane powietrze z komory spalania nie trafia bezpośrednio do komina. Piec BLIST jest piecem nowej generacji i posiadają komorę wtórnego spalania, czyli półkę dymową. Odbywa się tam proces dopalania cząstek opału, które nie zostały wcześniej spalone. Uzyskiwane w tym procesie dodatkowe ciepło zwiększa efektywność i wydajność pieca. Ochłodzone i mniej zanieczyszczone spaliny trafiają do komina. Według wyliczeń producentów piecy deflektor zwiększa wydajność o około 30%.
 7. Palenisko otoczone stalowym płaszczem wodnym - palenisko to serce pieca, płaszcz wodny wykonany jest z grubej atestowanej blachy kotłowej p265gh i 16M06 o grubościach #6mm i #10mm. Płaszcz wodny otacza w całości komorę spalania, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać temperaturę paleniska i nagrzać jak najszybciej wodę znajdującą się w płaszczu przekazywaną następnie do kaloryferów.
 8. Wyjmowany popielnik umieszczony poniżej komory spalania zapewnia bardzo szybką, łatwą i bezproblemową obsługę pieca.
 9. Regulacja szybkości spalania poprzez regulację dopływu powietrza umieszczoną w popielniku. Ten system doprowadzenia powietrza do komory spalania w maksymalny sposób podnosi jego wydajność. Powietrze doprowadzane jest pod ruszt co ułatwia i podtrzymuje proces spalania. Przymknięcie bądź otwarcie otworów przekłada się na zmniejszenie bądź zwiększenie szybkości spalania.
 10. Duża komora spalania pozwala na załadunek sporej ilości paliwa stałego na wiele godzin. Oszczędzasz czas bo nie musisz co chwilę dokładać do paleniska. Takie rozwiązanie to wygoda i oszczędność czasu.
 11. Wygodna półka pod piecem pozwala na przechowywanie tam drewna, brykietu bądź akcesoriów do obsługi pieca. Wymiary półki: szerokość - 375mm x wysokość - 140mm x głębokość -  400mm.
 12. Naklejka znamionowa umieszczona na tylnej ścianie pieca to identyfikator produktu oraz potwierdzenie spełniania przez niego podawanych parametrów. Na naklejce znamionowej są umieszczone najważniejsze informacje o produkcie: informacja o producencie, spełnianych normach EN,  posiadanych znakach CE oraz BImSchV, jednostce certyfikującej oraz parametrach technicznych urządzenia grzewczego.

PIECE BLIST B MAX E  -  maksymalna wydajność

Wszystkie kominki BLIST to znacznie efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury, które zostało uzyskane poprzez zastosowanie szeregu bardzo ważnych elementów w budowie urządzenia, którymi są: 

 • płaszcz wodny otaczający komorę spalania,
 • zastosowanie do budowy pieca grubej stali kotłowej wycinanej laserowo i giętej na giętarkach CNC
 • doskonałe spasowanie elementów stalowych pieca, dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji technologii cięcia laserowego oraz gięcia przy pomocy urządzeń CNC 
 • deflektor spalin zwiększający efektywność pieca o około 30%
 • regulowany szyber do regulacji przepływu spalin
 • regulowany system doprowadzenia powietrza do paleniska

BLIST B MAX E -  nowoczesny i funkcjonalny

Kominek BLIST B MAX E zaprojektowany został w nowoczesnej stylistyce (prosty kształt, prostokątna bryła, przeszklone palenisko z wizją ognia). Styl prosty, nowoczesny, ponadczasowy. 

 

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Fronty kominków BLIST wyposażone są w szybę żaroodporną wytrzymującą temperaturę do 800°C. Zastosowane japońskie szkło żaroodporne posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali. Zapewniają one także stabilność całej konstrukcji.

Ready to ECODESIGN 2022, znak CE oraz BImSchV

Kominki stalowe BLIST są produkowane w oparciu o najsurowsze normy bezpieczeństwa, wydajności oraz emisji spalin zawarte w normie ECODESIGN, która będzie obowiązkowa dla produktów europejskich od 2022r. Nasze produkty spełniają wszystkie te normy i posiadają znak READY to ECODESIGN. Ponadto produkty posiadają znak CE potwierdzający certyfikowane bezpieczeństwo a także surową niemiecką normę BImSchV, która umożliwia stosowanie oferowanych kominków na terenie Niemiec. Wszystkie zgodności z normami świadczą o bardzo wysokiej jakości naszych kominków. 

 

WYGODA UŻYTKOWANIA

Kominki BLIST są wykonane bardzo solidnie z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia bezproblemowe i długie użytkowanie.

W kominkach BLIST zastosowano duże palenisko, aby można było zmieścić jak największe polana drewna a wielkość jednorazowego załadunku była jak największa.

Łatwe czyszczenie zapewnia wyjmowany popielnik, z którego łatwo i szybko można opróżnić gromadzący się popiół oraz wyjmowany ruszt pozwalający na dokładne wyczyszczenie komory spalania.

Dzięki systemowi “czystej szyby” przeszklenie kominka pozostanie czyste a konieczność czyszczenia jej będzie znacznie rzadsza.

Wygodna półka na drewno pod komorą spalania pozwala, aby mieć drewno zawsze pod ręką.

 

Wszystkie akcesoria do podłączenia kominka

Polecamy zakup wraz z piecem oryginalnych akcesoriów BLIST lub DARCO potrzebnych do podłączenia urządzenia do systemu odprowadzania spalin. Oryginalne akcesoria zapewniają ten sam kolor farby i doskonałe spasowanie akcesoriów z kominkiem. Uwaga - wszystkie akcesoria pakujemy razem z piecem, nie płacisz za dodatkowy transport.

Oferujemy następujące oryginalne akcesoria - dostępne na naszych pozostałych aukcjach:

 • Rura o średnicy Ø 120mm / długość 1000mm
 • Rura o średnicy Ø  120mm / długość 500mm
 • Kolano stałe o średnicy Ø  120mm / kąt 90 stopni
 • Radiator o średnicy Ø 120mm / zwiększa wydajność o ok. 30%
 • Rozeta (maskownica) o średnicy Ø 120mm
 • Wkładka ścienna o średnicy Ø 120mm
 • Kosz na drewno z szufladą
 • Czujnik czadu
 • Silikon żaroodporny do temperatury 1200 °C

 

ENERGOSZCZĘDNY I WYDAJNY PIEC ECO : )

Piece BLIST charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną. Dzięki przemyślanej konstrukcji, zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i najnowocześniejszej produkcji - kominki BLIST uzyskały klasę efektywności energetycznej A.

 

PAKOWANIE I TRANSPORT

Dokładamy wszelkich starań, aby towar dotarł do Ciebie w nienaruszonym stanie. Nasze kominki są starannie zapakowane i zabezpieczone do transportu. Całość jest transportowana zawsze na palecie, dla większego bezpieczeństwa. Korzystamy tylko z aut wyposażonych w windę hydrauliczną, aby ułatwić rozładunek towaru u naszych klientów. 

Transport naszych produktów zlecamy dobrym i sprawdzonym operatorom spedycyjnym. W przypadku zamówienia kominka + akcesoriów wszystko jest pakowane na jednej palecie.

 

BEZPIECZEŃSTWO (deklaracja + instrukcja)

Do każdego kominka dołączona jest instrukcja montażu, użytkowania oraz konserwacji w języku polskim. W instrukcji znajdą Państwo Deklarację Zgodności producenta. 

Każdy piec posiada tabliczkę znamionową z najważniejszymi parametrami technicznymi, znakiem CE i znakiem BImSchV.

Instrukcja obsługi oraz Deklaracja Producenta można również pobrać w formie pliku PDF w zakładce do pobrania. 

 

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NAS?

Wybór urządzenia grzewczego nie jest łatwe. Przy obecnej dużej różnorodności produktów łatwo można trafić na produkty “wątpliwej” jakości na jeden sezon. Warto zainwestować w dobre i sprawdzone przez tysiące użytkowników produkty firmy BLIST. Gwarantujemy ich dobrą jakość. 

BLIST (Serbia) - światowy producent kominków

Firma BLIST to od lat światowy lider w produkcji kominków stalowych typu koza,  przeznaczonych do ogrzewania pomieszczeń. Produkty firmy BLIST, to przede wszystkim doskonały stosunek ceny do jakości. Wszystkie produkty są certyfikowane i spełniają wszystkie normy europejskie.

Od lat jesteśmy wyłącznym importerem produktów marki BLIST, które z roku na rok cieszą się na naszym rynku coraz większą popularnością i uznaniem. W ostatnich latach to właśnie produkty tej marki nasi klienci wybierali najczęściej.

Zadowolony klient to podstawa : ) 

Jesteśmy od wielu lat bezpośrednim i wyłącznym importerem oferowanych kominków, przez co zapewniamy naszym klientom: najlepsze ceny, dostęp do wszystkich części serwisowych oraz najszybszą - bezpośrednią dostawę pod wskazany adres. Ponadto nasi doradcy chętnie udzielą Państwu pomocy w doborze odpowiedniego pieca dostosowanego do Państwa potrzeb. Mamy nadzieję, że wybierając nasz produkt będzie on spełniał Twoje oczekiwania… jeśli nie - cóż nasza oferta jest bardzo bogata i z pewnością znajdziemy rozwiązanie. 

Gwarancja najlepszej ceny! Taniej nie znajdziesz

Zapewniamy Państwu najlepsze ceny producenta bez żadnych pośredników. Kupując u nas zyskujecie najlepsze ceny niedostępne w żadnej sieci handlowej, sklepie czy hurtowni. Nasze ceny są niższe nawet do 50% w stosunku do zbliżonych jakościowo produktów oferowanych na rynku.

Szukasz dalej ? Sprawdź u nas : )

Jeśli ten kominek nie spełnia Twoich oczekiwań - zapraszamy do przejrzenia naszych pozostałych modeli w różnych oryginalnych obudowach z kafli i kamieni - z pewnością znajdziesz coś dla siebie : ) 

 

 Schemat podłączenia pieca z płaszczem wodnym w układzie otwartym

 1.  Piec z płaszczem wodnym
 2.  Wylot spalin
 3.  Otwarte naczynie wzbiorcze
 4.  Pompa c.o.
 5.  Zasilanie z wodociągu
 6.  Rozdzielacz c.o.
 7.  Kaloryfery
 8.  Rura bezpieczeństwa
 9.  Rura wzbiorcza
 10.  Rura przelewowa do kanalizacji
 11.  Rura spustowa do kanalizacji
 12.  Piec c.o.
 13.  Powrót z instalacji c.o.
 14.  Zawór zwrotny
 15.  Płytowy wymiennik ciepła

Schemat podłączenia pieca z płaszczem wodnym z kotłem gazowym w układzie zamkniętym

 1. Piec z płaszczem wodnym
 2. Wylot spalin
 3. Otwarte naczynie wzbiorcze
 4. Pompa c.o.
 5. Zasilanie z wodociągu
 6. Rozdzielacz c.o.
 7. Kaloryfer
 8. Rura bezpieczeństwa
 9. Rura wzbiorcza
 10. Rura przelewowa do kanalizacji
 11. Rura spustowa do kanalizacji

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Live Chat Software
Sklep internetowy Shoper.pl