Ogrzewanie nadmuchowe

Ogrzewanie nadmuchowe to sposób ogrzewania pomieszczeń, gdzie w odróżnieniu od innych rozwiązań (ogrzewanie centralne, ogrzewanie tradycyjne, ogrzewanie grawitacyjne) ciepło w pomieszczeniu jest rozprowadzane  przez powietrze a nie np. wodę. Sposób ogrzania powietrza jest bardzo prosty – ciepło zostaje ogrzane w komorze powietrznej umieszczonej wokół paleniska pieca do temperatury około 180 - 220°C a następnie dzięki wentylatorowi tłoczącemu wydmuchane na zewnątrz pieca. Dzięki cyrkulacji powietrza oraz wymuszonemu ruchowi powietrza, który powoduje wentylator wydmuchujący gorące powietrze, ciepło rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu.

Dużą zaletą ogrzewania nadmuchowego jest możliwość doprowadzenia ciepła – ciepłego powietrza w dowolne miejsce, dzięki wykorzystaniu rur czy kanałów do rozprowadzania ciepłego powietrza. Dzięki temu ogrzewanie nadmuchowe najlepiej nadaje się do ogrzewania średnich i dużych pomieszczeń, takich jak:

  • hal przemysłowych
  • warsztatów
  • magazynów
  • suszarni
  • pomieszczeń gospodarczych
  • tuneli foliowych oraz szklarni
  • stolarni, meblarni 

Piece nadmuchowe to najbardziej wydajny i efektywny sposób przekazywania wytworzonego ciepła do otoczenia. Czas ogrzania budynku czy pomieszczeń skraca się kilkakrotnie i co ważne - nie tworzą się miejsca o różnych temperaturach (jak w przypadku centralnego ogrzewania). Powietrze miesza się i cyrkuluje – jest to bardzo wydajny sposób ogrzewania.

Piece nadmuchowe to oszczędność pieniędzy, dzięki działaniu dmuchawy, która wydmuchuje gorące powietrze znacznie szybciej dochodzi do uzyskania pożądanej temperatury. Dzięki temu jest mniejsze zapotrzebowanie na paliwo stałe.

Ogrzewanie nadmuchowe doskonale sprawdza się w urządzeniach – piecach nadmuchowych, które oferujemy poniżej. Są to proste, tanie i skuteczne rozwiązania. Piec nadmuchowy wykorzystuje ogrzewanie nadmuchowe, dzięki czemu jest bardziej efektywny w porównaniu z innymi metodami ogrzewania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Live Chat Software
Sklep internetowy Shoper.pl