Jaki piec / kominek wybrać?

Jaki piec / kominek wybrać?

Spora część naszych klientów odwiedza nasz punkt sprzedaży w celu zaczerpnięcia porady. Bardzo często pada pytanie Jaki piecyk wybrać? 

Wszystko zależy od tego w jakim celu kupujemy dany piec czy kominek - czy będzie to ogrzewanie jednego pomieszczenia czy może będzie trzeba ogrzać nim kilka pomieszczeń o powierzchni np. 120m2.

Stal czy żeliwo?
Po pierwsze musimy wiedzieć, że piece żeliwne dłużej trzymają i oddają ciepło. W większości przypadków to kominki żeliwne są bardziej zdobione i eleganckie, niestety co za tym idzie piece z żeliwa są też dużo cięższe.

Piece stalowe są lżejsze, mniej zdobione, ich konstrukcja jest prosta - bez "fajerwerków". Palenisko pieców stalowych bardzo często wykładane jest cegłami szamotowymi, które po nagrzaniu się oddają ciepło jeszcze długo po wygaszeniu paleniska.

Krótko mówiąc jeżeli komuś zależy na tym aby piec czy kominek oprócz ogrzewania pełnił także funkcje ozdobne - zdecydowanie zalecamy wybrać te wykonane z żeliwa.

Tym klientom, dla których funkcje ozdobno-estetyczne są drugorzędne polecamy piece i kominki stalowe.

Szeroka gama pieców i kominków zarówno tych żeliwnych jak i stalowych pozwoli każdemu wybrać coś i dopasować do swoich potrzeb. 


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego e-sklepu jak i również zapraszamy do naszego punktu sprzedaży, nasi sprzedawcy dzięki wieloletniemu doświadczeniu są w stanie zaproponować zawsze optymalne rozwiązanie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Live Chat Software
Sklep internetowy Shoper.pl